משאבות חום

משאבות חום בהספקים שבין 4kw-90kw . משאבות החום משתמשות בטכנולוגית חום מתקדמת השואבת חום מהסביבה וממירה אותה לחימום מי צריכה, הסקה, חימום בריכות שחיה וחימום תת רצפתי.
משאבות חום היא הדרך החסכונית והמומלצת ביותר לחימום מים חמים, וחוסכות עד 70% מעלויות החימום השנתיות, בהשוואה למערכות הפועלות על גז או סולר. וינטר הינה יבואנית, מתקינה ונותנת שירות למשאבות חום למגוון שימושים וצרכים, בהספקים משתנים.


משאבות חום

משאבות חום מהוות כאמצעי אשר נועד עבור חימום מים – כאשר, במרבית המקרים נהוג לעשות שימוש במשאבות חום עבור חימום של מים עבור חימום תת רצפתי או עבור רדיאטורים. 

ישנם גם מקרים בהם ניתן לעשות שימוש באותן משאבות חימום עבור מטרות נוספות כמו: חימום ג'קוזי, בריכות ואפילו לחימום המים במקלחות פרטיות , ציבוריות ומוסדיות. 

משאבות חום והטכנולוגיה עליהן מבוססת פעולתן נחשבות כיום לאלטרנטיבה היעילה, האיכותית והחסכונית ביותר עבור חימום מים.


אופן הפעולה של משאבות חום

הפעולה של משאבות חום דומה במידה רבה לפעולה של המזגן או של המקרר. המשאבה כשמה, אמורה לשאוב את החום מהסיבה ולהשתמש בחום אשר נאגר בה לצורך חימום המים – הפעולה מתבצעת במעגל סגור. 

את המים ניתן לחמם עד לטמפרטורה בגובה אשר נע בין 60 ל-75 מעלות – ולעיתים גם מעט יותר מכך..


הליך התקנת משאבות חימום

לאופן ההתקנה של משאבות חימום יכולה להיות השפעה רבה על טיב פעולתן, מהסיבה הזאת,קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש משמעותי על נושא ההתקנה ולהבין כיצד הליך ההתקנה אמור להתבצע. 

כבר בהליך בחירת המשאבה, קיימת חשיבות גבוהה לוודא שהבחירה היא במשאבה ובמידות אשר מתאימות לשמש לצרכי הלקוח.


פרמטר נוסף שחשוב לשים עליו דגש נוגע לנושא של החיבור לחשמל – בכדי לחבר משאבת חימום יש צורך במקרים רבים בחיבור תלת פאזי – כך שבמידה ולא קיים בבית חיבור שכזה, יש צורך לבצע המרה לתלת פאזי – מדובר בהליך אשר כרוך בהוצאה כספית, אותה גם צריך לקחת בחשבון בעת תכנון התקציב אשר יוקצה לטובת המטרה. 

משאבת חום אומרה להתחבר גם לתשתית המים, חשוב לשים דגש גם על הנושא של חיבור המשאבה לתשתיות המים – כאן חשוב לציין שברוב המקרים, ניתן לבצע את החיבור בצורה פשוטה ויעילה. 

עוד פרמטר עליו חשוב לשים דגש בהליך המשאבה נוגע לקביעת המיקום שלה – בהליך בחירת המיקום חשוב לקחת בחשבון את הכובד של המשאבה (המשאבה הינה כבדה) . 

באופן כללי, בכדי לקבוע את המיקום, כדאי להתייעץ באיש מקצוע או במתקין עצמו – יש לא מעט פרטים טכניים אשר יכולים להשפיע על בחירת המיקום.


בחירת משאבות חום

אם החלטתם שאתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של משאבות חום, בשלב הבא, קיימת חשיבות גבוהה שתבחרו במשאבת חום המתאימה ביותר מתוך ההיצע. בהליך בחירת המשאבה חשוב לשים דגש על מספר פרמטרים:

– מטרה – יש להגדיר את מטרת השימוש העיקרית של משאבת חום – האם לדוגמא,
המשאבה מיועדת לחימום מי צריכה למקלחות , בריכה או אולי לחימום תת רצפתי. הגדרת המטרה תאפשר להתמקד אך ורק במשאבות אשר יכולות לספק מענה איכותי בעבורה.

– גודל המבנה – יש לוודא שאתם בוחרים משאבה אשר מתאימה לגודל הצרכנים וכמובן, גםערוכה לספק פתרון איכותי ואפשרות לניצול האנרגטי האופטימאלי.

– שליטה במערכת – כיום ניתן ליהנות ממגוון רחב של דרכים ואמצעים באמצעותם ניתן לשלוט על פעולת המערכת. ההמלצה היא לערוך היכרות עם כל האפשרויות ולבחור באפשרויות הנוחה ביותר מתוך ההיצע. 

לדוגמא, ישנן מערכות המאפשרות שליטה מרחוק ויש לא מעט אנשים אשר התכונה הזאת יכולה להיחשב כבעלת ערך רב בעבורם.

– תקציב – טווח המחירים של משאבות חום הינו רחב (ולמעשה, המחיר של המשאבה יכול לנוע בין 5000 שח ולהגיע גם למחיר של 30000 ₪ וזאת ללא עלות מאגרים, משאבות סיחרור , צנרת ועבודה) ויש לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על העלויות.

 ההמלצה היא להבין את סדר הגודל של המחירים, לתכנן בהתאמה את גובה התקציב אשר יוקצה עבור המטרה ולמקד את החיפוש אחר המשאבה לאותו התקציב. 

יש לקחת בחשבון בתכנון התקציב שהמשאבה תתרום לחסכון כספי משמעותי ולכן, כדאי לקחת גם את הפרמטר הזה בחשבון ולהבין מהי רמת החסכון אותה ניתן יהיה להשיג באמצעות המשאבה.

– חוות דעת והמלצות – במידה ויש אפשרות לקבל חוות דעת והמלצות על משאבת החום בה אתם מבקשים לבחור, כדאי לתת גם להם מקום על מנת לבצע את הבחירה המתאימה.


היתרונות של משאבות חום

הדרך הטובה ביותר להבין לעומק עד כמה משאבות חום יכולות להועיל בעבורכם עוברת בהיכרות עם כל אותן היתרונות של המשאבות ובין היתר:

– המערכת של משאבת חום ממאפשרת לספק פתרונות למגוון מצבים ובין היתר: חימום וקירור של המים וכמובן, להתאים למגוון רחב של מצבים שונים בגינם יעלה הצורך לשנות את טמפרטורת המים.

– חסכון כספי – באמצעות המשאבה ניתן ליהנות ממים חמים בעלויות נמוכות. למעשה, במקרים רבים החסכון בעלויות חימום המים יכול להגיע לשמונים אחוז.

-הודות לטכנולוגיות מתקדמות משאבת חום הינה נוחה במיוחד לשימוש – כמובן, שבכדי ליהנות מנוחות התפעול, חשוב להקפיד על בחירת המשאבה הנכונה ולוודא תחילה כיצד היא פועלת.

– קיימת אפשרות לחבר את המערכת "לבית החכם" ולשלוט בפעולתה גם מרחוק – מה שתורם רבות לרמת נוחות השימוש בה.

– המשאבה מתאפיינת בפעולה שקטה – כאן חשוב להדגיש שיש משאבות רועשות יותר ופחות ולכן, בהליך בחירת המשאבה חשוב לשים דגש גם על הנושא הזה

– ניתן למצוא משאבות בעלות אטרקטיבית – בטח ביחס לתועלות אותן הן טומנות בחובן.

– שימוש באנרגיה ירוקה – משאבת חום נחשבת לידידותית לסביבה. היא עושה שימוש באוויר החיצוני אותו היא מקבלת מהסביבה. מעבר לכך, גם אחוז החומרים המזהמים הנפלטים דרכה הינו נמוך יחסית. 

חשוב לציין שהיתרונות משתנות בהתאם לסוג המשאבה ובהתאם לצרכים וציפיות ממנה. לכן, בכדי למקסם את אותם היתרונות קיימת חשיבות גבוהה לבחור בצורה מושכלת ונבונה את אותה משאבת חום – וכמובן, לוודא שהיא יכולה לספק מענה על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלכם ממנה.


חשיבותו של ייעוץ מקצועי

משאבות חום הינן בעלות תפקיד חשוב ומשמעותי ובכוחן לחמם מים בצורה יעילה ולאפשר חסכון כספי גבוה. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל היתרונות של אותן המשאבות, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את המשאבה. 

מי שאין ברשותו ידע מקדים או הבנה בעולם המשאבות יכול להתקשות בביצוע הבחירה – ולכן, קיימת חשיבות גבוהה שהוא לא יוותר על קבלת ייעוץ מצידו של איש מקצוע בעל ידע והבנה בעולם משאבות החום. 

אותו איש מקצוע יכול להתרשם ממנו ומנתונים טכניים שונים, להבין את מלוא הדרישות והצרכים של המשתמשים ובהתבסס על כך להמליץ על משאבת החימום המתאימה.


לסיכום,

משאבות חימום טומנות בחובן לא מעט יתרונות ובכוחן לסייע בהפחתה משמעותית בגובה ההוצאות של חימום המים באתר. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שהעלות ההתחלתית של המשאבה והתקנתה היא לא נמוכה. 

מהסיבה הזאת, בהליך בחירת משאבת חימום, חשוב לוודא את קבלת המוצר האיכותי והמתאים ביותר והתקנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. 

בחירה מושכלת ונבונה הן של המשאבה עצמה והן של המתקין, יכולה להבטיח שתוכלו ליהנות מכל התועלות אשר טמונות באותה משאבת חום וזאת, לאורך תקופת זמן ארוכה – מיותר לציין שמי שבוחר להשקיע במשאבה יבקש כמובן להחזיר את השקעתו במשאבה וכחלק מכך, ליהנות ממנה לתקופת זמן של שנים רבות. 

מהסיבה הזאת, אם גם אתם מחפשים אחר משאבות חום, מוזמנים ליצור קשר עם חברת וינטר חימום העוסקת במיוחד במשאבות חום, ובסוגים נוספים של חימום. החברה המקצועית והמנוסה במספר – 03-5565266


משאבות החום פועלות על אנרגיה נקייה ולא מזהמת כגון גז או סולר.

משאבות החום משתמשות בטכנולוגית חום מתקדמת השואבת חום מהסביבה וממירה אותה לחימום מי צריכה, הסקה, חימום בריכות שחיה וחימום תת רצפתי.

המערכת כוללת :
בקר דרגות מובנה
טרמוסטט דיגיטלי
הגנות לחץ גבוה ולחץ נמוך
שעון לחץ יניקה ושעון לחץ דחיסה

משאבת חום הינה מכונה היודעת לספוח חום מאזור אחד ולהעבירו למקום אחר. לב הפעולה נעוץ בהעברת חום יחסי מהסביבה לתוך מים, מסירת קור יחסי הנשאב מהמשאבה בחזרה לסביבה.

משאבת חום פועלת על ידי הפעלת מנוע חשמלי (מדחס) הדוחס גז קירור במחזור סגור, שתפקידו להעביר את החום הנשאב מהסביבה לתוך המים.

יתרונה של שיטה זו היא רמת היעילות הגבוהה, מקדם הנצילות (c.o.p) של משאבות החום הוא 3-4 כלומר כל יחידת אנרגיה המושקעת בחשמל מפיקה פי 3-4 יחידות אנרגיה ביציאה לחימום המים, החום הנמצא באויר הסביבתי הוא החלק העיקרי מכמות האנרגיה המתקבלת.

פרויקטים ממוצר זה

מערכות חימום מים

מערכות חימום מים נחשבות לחלק אינטגרלי וחיוני במגוון רחב של יישומים במשקי בית פרטיים, עולם המסחר ובעולמות התעשייה. כיום ניתן

חדר הסקה קומפלט

חדר הסקה קומפלט הכולל שתי משאבות חום , מחליף חום ושני מיכלים ואיורור לחדר הסמוך

מערכות חימום מים

מערכות חימום מים נחשבות לחלק אינטגרלי וחיוני במגוון רחב של יישומים במשקי בית פרטיים, עולם המסחר ובעולמות התעשייה. כיום ניתן

קיבוץ גבולות

מיכל אגירה 1,000 ליטר + קולטים + מחממי מים מופעלי גז

דילוג לתוכן